Meble drewno lite

Najbardziej pojemne drewniane regały do Twojego domu

Drewniane regały

Najbardziej pojemne drewniane regały do Twojego domu

Praktycznie w każdym domu znajdzie się miejsce na drewniane regały – duża ilość półek ułatwia ułożenie swoich ulubionych dekoracji, książek oraz innych przedmiotów – w ten sposób stanowią one doskonałe uzupełnienie Twojego salonu. Nie tylko piękne figurki i starannie wykonane tomy mogą jednak prezentować się świetnie – także estetyczne wykonanie samych regałów, dopasowane do określonego stylu architektonicznego, posiada walory ozdobne.

W naszej ofercie znaleźć można mnóstwo różnych regałów – duże, mniejsze, klasyczne, a także nowoczesne i inspirujące. Wygląd regału to bardzo ważny aspekt, brany pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu, jednak znaczenie mają także inne względy, takie jak cena czy dopasowanie do stylu wystroju salonu i całego domu, dlatego też zakup odpowiedniego regału nie jest wcale taki prosty.

Regały do domu

Każdy regał zawiera wiele ładnych przedmiotów, np. pięknie oprawionych książek oraz ważnych pamiątek czy zdjęć; nieraz trudno na to wszystko znaleźć odpowiednie miejsce. Rozwiązaniem mogą być regały do domu, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, np.:

  • W salonie regały oraz ustawione na nich przedmioty stanowią ozdobę i uzupełnienie wystroju wnętrza.
  • Regały pokojowe to doskonały sposób na uporządkowanie zabawek, lalek, książek lub innych rzeczy, w zależności od tego, do kogo należy pokój.
  • Niewielki regał do korytarza sprawdzi się jako miejsce na buty, czapki, szaliki i inne części garderoby. Pomiędzy niewielkimi półkami łatwo też znaleźć miejsce na wieszaki, aby odwiesić swoją kurtkę.
  • W gabinecie regał pełny jest papierów i dokumentów, dlatego warto i tu przyozdobić go kilkoma ładnymi figurkami lub innymi ozdobami.
  • Regał w kuchni też sprawdza się znakomicie jako miejsce na zastawę kuchenną: talerze, szklanki, miski oraz wiele innych porcelanowych naczyń; podobnie rzecz ma się z jadalnią.

Regał znajdzie zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu i wszędzie będzie niezwykle funkcjonalnym meblem.

Z jakiego materiału powinien być wykonany regał?

W naszej ofercie spotkać można bardzo różne modele mebli. Tanie regały najczęściej wykonywane są z płyt OSB – ma to wpływ na ich estetykę oraz wytrzymałość, a ich głównymi zaletami są cena i dostępność, także w sieciach supermarketów itd.

Myśląc o meblach na dłuższy czas, warto jednak zastanowić się nad bardziej wytrzymałymi i trwałymi materiałami. Głównymi alternatywami są tu proste, czasem wręcz surowe regały metalowe oraz mocne i masywne modele z litego drzewa dębowego. Te pierwsze sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach surowych, w stylu rustykalnym czy skandynawskim; na meble drewniane postawią z kolei osoby lubiące styl retro lub nowoczesny.

Nowoczesne meble pasują do praktycznie każdego stylu – będą to zarówno regały wykonane z litego, dębowego drzewa, jak i metalu. Połączenie obu tych materiałów daje niezwykły efekt. Nowoczesność kojarzy się przede wszystkim z nowatorskim, inspirującym kształtem, a przykładem może być tu dębowy regał LIVO, który na pierwszy rzut oka przypomina drewniane ramki, ułożone jedna na drugiej, jednak są one ze sobą połączone, tworząc wytrzymały i ciekawy mebel.

Nowoczesne regały do salonu często bywają niezwykle ciekawe, jednak do części domów o wiele bardziej pasują klasyczne, dębowe i duże regały, które z łatwością pomieszczą całą domową biblioteczkę. W przypadku typowo metalowych regałów, dużo lepiej sprawdzają się wraz z ozdobami, figurkami oraz rodzinnymi zdjęciami.

Funkcjonalność regałów

Nowoczesne regały pokojowe kładą nacisk w szczególności na funkcjonalność. Inspirujące kształty zapewniają jak najlepszy dostęp do różnych rozmiarów półek i wnęk, tak aby dla każdej ozdoby znalazło się odpowiednie miejsce. Główną zaletą takich regałów jest ich ogromna pojemność i łatwość w dostaniu się do każdej z półek, co ułatwia organizację oraz umożliwia dokładną ekspozycję zawartości. Jest to przydatne nie tylko w pokojach, ale i w pomieszczeniach gospodarczych – wystarczy jeden rzut oka i już wiadomo, co gdzie się znajduje.

Istnieją też regały pokojowe zamykane, które posiadają część zamykaną drzwiczkami – w ten sposób pomieszczą również te przedmioty, które nie powinny stać na wierzchu, przez co nie ma potrzeby kupowania dodatkowej komody tylko do ukrycia kilku drobiazgów.

Oryginalne i ciekawe kształty niektórych modeli, jak wspomniany wcześniej regał LIVO, są również same w sobie ozdobą każdego pokoju lub salonu. Ich piękno nie wynika z ozdobnych elementów, ale z ciekawego, przemyślanego kształtu, który może nawiązywać do pewnych myśli i idei.

Jak kupić najlepszy regał?

Jak znaleźć najlepszy regał do swojego domu? Przede wszystkim należy się zastanowić, co jest nam najbardziej potrzebne. Czy to ma być duży regał do salonu, czy też pojemny i nowoczesny jak LIVO? Wielkość i styl wykonania są bardzo ważne, by zakupiony mebel pasował do wystroju całego pomieszczenia. Warto przyjrzeć się całej naszej ofercie i zastanowić się, który model najlepiej odpowiada Twojemu charakterowi.

Przy zakupie należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest regał. Z jednej strony decydować on będzie o wytrzymałości konstrukcji, z drugiej – o dostępnych kolorach. W przypadku regałów z litego drzewa, najlepszym wyborem są naturalne barwy – jasno i ciemnobrązowe, natomiast regały metalowe można pomalować w dowolnym odcieniu.

Strona wizualna z pewnością również ma decydujące znaczenie pod kątem zakupu regału do salonu. Najczęściej o wyglądzie decyduje aranżacja poszczególnych półek, jednak ustawione ozdoby, książki, kwiaty oraz inne przedmioty mogą doskonale uzupełniać oryginalny i niepowtarzalny kształt samego mebla. W ten sposób można uzyskać najciekawszy efekt oraz zrobić jeszcze większe wrażenie na gościach.

Regał w kuchni, salonie, pokoju czy korytarzu to nie tylko funkcjonalność i praktyczność, ale także szansa na stworzenie inspirującego miejsca, które wyeksponuje największe skarby i przykuje wzrok każdego gościa. Warto z tej szansy skorzystać. Sprawdź, jakie drewniane regały są u nas dostępne i wybierz swój ulubiony model.