Z CZEGO TWORZYMY

RaWood logo find us on https://www.facebook.com/RaWoodpl/

Produkcję naszych mebli opieramy o drewno lite. Wykorzystujemy przy tym takie rodzaje jak: dąb, dąb czarny, buk, orzech, jesion, modrzew oraz sosna. Łączone jest w różnych technologiach: bal klejony, lamel lita i klejona, mikrowczep. Wszystkie drewno pochodzi z legalnych źródeł od dostawców posiadających certyfikat FSC. Jakość drewna zapewnia jego odpowiednie sezonowanie oraz właściwe suszenie.

Część drewna odzyskujemy ze starych składów oraz rozbiórek wiekowych domów i budynków. To drewno jest naturalne i szlachetne. W przeszłości do obróbki elementów konstrukcyjnych używano ręcznych toporów, nadając drewnianej powierzchni unikalny charakter. Przez to jest ono gwarantem niepowtarzalności i unikatowości a jednocześnie z czasem tylko zyskuje na swojej wartości.

W naszej produkcji oprócz najlepszego materiału ogromny nacisk kładziemy na jego finalne wykończenie: idealny dobór kolorystyczny oraz jakość stosowanych powłok. Nasze oleje przenikają w drewno podkreślając jego charakter, nadają gładkość dodatkowo impregnują i chronią powierzchnię. Wszystkie posiadają certyfikat FDA przyznawany przez amerykańska Agencje ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration) potwierdza dopuszczalność do użytkowania razem z artykułami spożywczymi. Stosujemy również lakiery, które zabezpieczają powierzchnie pod kątem odporności na ścieranie i wchłanianie, a jednocześnie są bezpieczne dla użytkowników. Stosowanymi przez nas lakierami można malować produkty przeznaczone do kontaktu z dziećmi i żywnością.

Poprzez wykończenie elementów metalowych pragniemy podkreślić unikatowość mebli. Zarówno spawy jak i inne łączenia wzmacniają charakter mebli. Na koniec malowanie proszkowo, na zimno lub lakierowanie gwarantuje ich długotrwałość.

Łącząc wszystkie części w jedną całość tworzymy meble indywidualne, naturalne i piękne. Meble które stanowią wspaniałą dekorację pomieszczeń w których się znajdują.

Certyfikat FDA – oleje

Certyfikat kontaktu z żywnością – lakiery