Z czego tworzymy

Produkcję naszych mebli opieramy o drewno lite. Wykorzystujemy przy tym takie rodzaje jak: dąb, stare drewno oraz drewno sosnowe. Wszystkie drewno pochodzi z legalnych źródeł od dostawców posiadających certyfikat FSC. Jakość drewna zapewnia jego odpowiednie sezonowanie oraz właściwe suszenie.

Drewno lite

Meble wykonywane są z drewna litego z wykorzystaniem materiału klasy A/B, które posiada nieliczne i niewielkie sęki, których średnica nie jest większa niż 50 milimetrów oraz materiału klasy B/C, które posiada sęki większe niż 50 milimetrów. Sęki uzupełniane są industrialną masą szpachlową. Struktura drewna nie jest idealna, często widać na niej ubytki oraz pęknięcia, jednak nie jest to niedoskonałością w obliczu ekologicznego aspektu tego materiału, a dowodem na to, że drewniane meble, będące rezultatem pracy ludzkich rąk, a nie maszyn, to meble z duszą, inspirujące oraz niepowtarzalne w każdym calu. Słoje i sęki są zdecydowanie zaletą tego materiału! Naturalna struktura drewna sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy przez co każdy egzemplarz ma inny wygląd.

Elementy metalowe

Do produkcji mebli wykorzystujemy również stal,  która jest zabezpieczona malowaniem proszkowym na wybrany przez Klienta kolor. Standardowo są wykonywane w kolorze: czarnym, białym, chrom i naturalnym. Malowanie proszkowe to doskonałe zabezpieczenie, zapewniające długą trwałość. Nogi w kolorze naturalnej stali pokrywamy warstwą bezbarwnego lakieru.

Malowanie proszkowe gwarantuje doskonałą jakość. Co świadczy o najwyższej jakości naszych mebli? Przede wszystkim zadowolenie naszych klientów. Każde zamówienie upewnia nas, że właśnie tak powinno się tworzyć meble ze stali najwyższej jakości.

Pozostałe materiały

W naszej produkcji oprócz najlepszego materiału ogromny nacisk kładziemy na jego finalne wykończenie: idealny dobór kolorystyczny, jakość stosowanych powłok, systemów otwierania, okuć. Dobrze dobrane materiały decydują o komforcie, wytrzymałości i funkcjonalności niemal każdego rodzaju mebli.

Nie tylko wspomniane okucia mają znaczenie w pojęciu wygody i wyglądu mebla. To też meblowe systemy oświetlenia LED. Znaczenie mają też uchwyty meblowe, które starannie dopasowane do wnętrza czynią aranżacje spójną. To wszystko sprawia, że nasze meble będą służyły latami, zapewniając zawsze ten sam poziom satysfakcji z ich użytkowania.

Pozostałe informacje

Oleje przenikają w drewno podkreślając jego charakter, nadają gładkość dodatkowo impregnują i chronią powierzchnię. Wszystkie posiadają certyfikat FDA przyznawany przez amerykańska Agencje ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration) potwierdza dopuszczalność do użytkowania razem z artykułami spożywczymi.

Certyfikat FDA – oleje

Poprzez wykończenie elementów metalowych pragniemy podkreślić unikatowość mebli. Zarówno spawy jak i inne łączenia wzmacniają charakter mebli. Na koniec malowanie proszkowo, na zimno lub lakierowanie gwarantuje ich długotrwałość.

Lakiery doskonale zabezpieczają powierzchnie pod kątem odporności na ścieranie i wchłanianie, a jednocześnie są bezpieczne dla użytkowników. Powierzchnie lakierowane są bardzo odporne i trwałe. Stosowanymi przez nas lakierami można malować produkty przeznaczone do kontaktu z dziećmi i żywnością, co potwierdza poniższy certyfikat.

Certyfikat kontaktu z żywnością – lakiery

Do produkcji mebli wykorzystujemy również wysokiej jakości szkło oraz płytę laminowaną. Łącząc wszystkie części w jedną całość tworzymy meble indywidualne, naturalne i piękne. Meble które stanowią wspaniałą dekorację pomieszczeń w których się znajdują.

Drewno lite - rodzaje

Przeczytaj więcej o tym, jakie rodzaje drewna wykorzystujemy do produkcji naszych mebli. Zobacz nasze wskazówki i porady.