Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO RaWood

RaWood logo find us on https://www.facebook.com/RaWoodpl/

Meble sprzedawane pod marką RAWOOD PREMIUM FURNITURE produkowane są przez firmę PROMETEO TRADE Wojciech Zając, Rakowiska, ul. Turkusowa 39; 21-500 Biała Podlaska NIP PL 537-204-36-81.

Pozasądowe rozstrzyganie sporów odbywa się dzięki platformie, którą uruchomiła Unia Europejska: LINK

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ:

 1. Wybierz towar/towary, których zakupem jesteś zainteresowany.
 2. Wybierz opcje produktu o ile są one dostępne.
 3. Kliknij znak “x” aby usunąć towar z koszyka.
 4. Po zamówieniu poszczególnych towarów wprowadź swoje dane adresowe i kontaktowe.
 5. Wybierz odpowiednią metodę płatności i opłać swoje zamówienie zgodnie z wybraną opcją.
 6. Umowa jest zawarta w momencie zaksięgowania płatności i przekazania zamówienia do produkcji co oznacza potwierdzenie zamówienia przez sklep internetowy RaWood.
 7. Producent przesyła mailowo informacje dotyczące statusów zamówienia.
 8. Zamówienie można anulować w ciągu 24h od momentu jego przesłania.
 9. Jeżeli została dokonana wpłata gotówki zwrot następuje z pomniejszeniem kosztów operacji banku.
 10. Jeżeli masz problem ze złożonym zamówieniem skontaktuj się z Nami.

REALIZACJA ZAMÓWIENIA I TRANSPORT

 1. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu wpłaty zgodnie z opcjami płatności danego modelu.
 2. Czas realizacji zamówienia określa się od momentu zaksięgowania wpłaty i jest on zależny od wybranego modelu.
 3. Większość zamówień realizowana jest w okresie od 10 do 60 dni roboczych. Zamówienia o większej złożoności procesu produkcyjnego wykonywane są do 12 tygodni. Maksymalnie po tym okresie następuje wysyłka towaru.
 4. Do okresu realizacji zamówienia należy doliczyć czas transportu zależny od miejsca docelowego oraz wybranego sposobu transportu.
 5. Wysyłka towaru prowadzona jest za pomocą firm kurierskich.
 6. Wybór dostawy kurierem nie gwarantuje wnoszenia przesyłki.
 7. Podczas odbioru towaru Kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia przesyłki.
 8. Istnieje możliwość odbioru osobistego po indywidualnych ustaleniach miedzy stronami.
 9. Do zakupionych produktów wystawiany jest paragon lub faktura zgodnie z życzeniem Kupującego.

PŁATNOŚCI

Klient może skorzystać z następujących sposoby płatności:

 1. Dotpay – pobranie należności następuje w momencie akceptacji transakcji przez Operatora płatności. Transakcje obsługiwane przez Dotpay zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 2. Płatność za pobraniem – przy odbiorze przesyłki w momencie dostarczenia zamówionego towaru. Wysokość kwoty, jaką można zapłacić gotówką jest ograniczona do 1500 zł brutto. Forma płatności za pobraniem polega na wpłacie 60% wartości zamówienia przelewem w formie zaliczki, natomiast pozostałej kwoty gotówką przy dostawie kurierowi.
 3. Płatność przelewem tradycyjnym – na rachunek bankowy Sprzedawcy. Wpłata na podstawie potwierdzenia mailowego zamówienia zawierającego dane do realizacji przelewu.
 4. Paypal – płatność za pośrednictwem systemu elektronicznego Paypal.
 5. Płatność ratalna – raty z Alior Bank.
 6. Istnieje możliwość dokonania wpłaty zaliczki w wysokości 60% wartości zamówienia. Pozostała wartość zamówienia płatna przed dostawą lub przy odbiorze zamówienia. Opcja ta nie dotyczy projektów indywidualnych.

ZWROTY:

 1. Konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny w terminie 30 dni od otrzymania towaru w odniesieniu do mebli standardowych.
 2. Mebel standardowy to mebel wykonany z zachowaniem standardowych wymiarów, w bazowej powłoce lakierniczej z podstawowymi okuciami. W wypadku mebli występujących w różnych wariantach wymiarowych meblem standardowym określa się najmniejszy oferowany wariant.
 3. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi, gdzie przedmiotem świadczenia jest produkt wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służy zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
 4. Dążąc do zwiększenia pewności w decyzji możemy przesłać próbki bądź dodatkowe zdjęcia na indywidualne życzenia Klienta. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Nami – chętnie udzielimy dodatkowych informacji.
 5. Prawo do zwrotów nie dotyczą zamówień realizowanych na firmę lub inną działalność gospodarczą.
 6. Klient odstępując od umowy, składając przesyła do Sprzedawcy oświadczenie z zachowaniem terminu określonego w pkt. 1. Formularz zwrotu w poniższym linku.
 7. Zwrot towaru następuje na koszt Klienta. Klient zobowiązany jest do zwrotu towaru w stanie nienaruszonym w terminie 30 dni od daty otrzymania towaru na adres wskazany przez Sprzedawcę.
 8. Sprzedawca w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania zwrotu towaru w stanie nienaruszonym zwróci Klientowi wartość zakupionego mebla.
 9. Po otrzymaniu zwrotu pełnowartościowego mebla Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przelewem na wskazane przez klienta konto.

REKLAMACJE TRANSPORTOWE:

 1. Podstawą do reklamacji związanych z transportem jest sprawdzenie przesyłki podczas odbioru zamówienia od Dostawcy.
 2. W ramach reklamacji rozpatrywane są uszkodzenia powstałe podczas transportu. W przypadku stwierdzenia jej uszkodzenia Kupujący ma obowiązek zgłosić ten fakt Dostawcy, który sporządzi protokół reklamacyjny.
 3. Rozpatrywanie reklamacji przyspiesza dostarczenie materiału zdjęciowego do Producenta.
 4. Producent zobowiązuje się do rozpatrzenia zgłoszenia w przeciągu 14 dni roboczych od daty uzyskania zgłoszenia.
 5. W momencie uznania reklamacji Producent przedstawia sposób jej realizacji.

GWARANCJA:

 1. Producent udziela 24 miesięcznej gwarancji na swoje produkty liczonej od dnia dostawy towaru.
 2. Reklamacje należy składać na podstawie właściwie wypełnionego Formularza reklamacyjnego na adres mailowy lub adres siedziby firmy. Reklamacje złożone w sposób nieprawidłowy oraz po upływie okresu gwarancji pozostają bez rozpatrzenia.
 3. Producent zastrzega sobie prawo do oceny uszkodzeń, rozpatrzenia i wyboru sposobu zakończenia reklamacji.
 4. Celem przyspieszenia i ułatwienia rozpatrywania reklamacji prosimy o przesłanie jak największej ilości zdjęć.
 5. Jeżeli zdjęcia będą niewystarczające należy dostarczyć reklamowany towar do Producenta.
 6. Producent nie pokrywa kosztów zwrotu.
 7. W przypadku, gdy Producent uzna reklamację za uzasadnioną, gwarancja obejmuje bezpłatną naprawę lub wymianę towaru. Wybór sposobu realizacji uprawnień z tytułu gwarancji należy do Producenta.
 8. Gwarancja nie obejmuje zmian powstających w wyniku naturalnej pracy drewna między innymi: zmian koloru spowodowanych utlenieniem i nasłonecznieniem lub odbarwienia spowodowane naturalną strukturą drewna, wad związanych ze złym przechowywaniem, tj. zła temperatura, wilgotność bądź konserwacja.
 9. Gwarancja traci ważność w przypadku napraw lub przeróbek dokonywanych przez osoby nieupoważnione.
 10. Gwarancją nie są objęte:
  1. zmiany i uszkodzenia wynikające z niestosowania się do Instrukcji konserwacji i użytkowania mebli: LINK;
  2. uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego bądź niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania;
  3. wszelkie zarysowania i pęknięcia na powierzchni powłok lakierniczych oraz zarysowania i pęknięcia szyb, nie ujawnione w czasie odbioru produktu.

KLASY DREWNA

 1. Meble wykonywane są z drewna litego z wykorzystaniem materiału poniższych klas:
  • Klasa A/B – posiada nieliczne, ale także niewielkie sęki, których średnica nie jest większa, niż 50 milimetrów. Różnica barw nieznaczna, a słoje delikatnie zakrzywione;
  • Klasa B/C  – drewno z sękami mającymi więcej niż 50 milimetrów. Powierzchnia drewna może mieć różnorodne zabarwienie, natomiast słoje mogą wyraźnie się od siebie odróżniać.
 2. Meble wykonywane  ze starego drewna mogą mieć drobne skazy, nierówności, zadrapania, pęknięcia, czy inne uszkodzenia. Jest to normalne dla starego drewna. A to sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy, przez co nie możemy zagwarantować pełnej powtarzalności produktu.
 3. Drewno jest materiałem naturalnym, stąd też występują w nim drobne nieregularności czy słoje w jego strukturze czy różnice w odcieniu drewna. Niejednolita faktura powierzchni mebla nie jest wadą produktu. Dodatkowo drewno jako materiał jest podatny na różne czynniki atmosferyczne (wilgotność, nasłonecznienie, różnice temperatur), które mogą powodować niewielkie zmiany w kształcie i wymiarach.

INNE:

 1. Sprzedający ma prawo do wprowadzenia zmian konstrukcyjnych, które nie wpływają na funkcjonowanie mebla, w celu ulepszenia produktu.
 2. Tworzymy również produkty na życzenie Klientów. Dostosowanie produktów jest bezpłatne aczkolwiek może wpływać na zmianę ich ceny.
 3. Producent zastrzega możliwość wykorzystania realizowanych projektów w celach promocyjnych, projektowych i ofertowych.
 4. Dążymy do jak najlepszego przedstawienia oferowanych produktów mimo to należy pamiętać, że otrzymane towary mogą odbiegać od przedstawionych zdjęć ze względu na ograniczone możliwości techniczne

Kupując ma obowiązek zapoznania się z powyższymi informacjami. Zakupy w sklepie RaWood Premium Furnitureoznaczają akceptację powyższego regulaminu.

Wszystkie wzory i fotografie przedmiotów oraz mebli zamieszczone na stronie internetowej RaWood Premium Furniture objęte są prawami autorskimi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie bez zgody właściciela jest zabronione. Ustawa o prawach autorskich: Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (D.U. 1994/24/83) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych wyżej treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1)