Drewno lite –  niepowtarzalne z wyglądu, przyjemne w dotyku a przede wszystkim naturalne.

Lite drewno to materiał doskonały do produkcji, a przy tym trwały i wyjątkowy ze względu na zachowanie swojej indywidualnej charakterystyki i właściwości jak struktura, słoje, sęki. Drewno lite to materiał dzięki któremu powstające produkty są eleganckie i unikatowe. Meble z litego drewna doskonale komponują się w przestrzeniach klasycznych jak i nowoczesnych loftach. Drewno lite zachowując swój klimat oraz niepowtarzalny urok a z czasem, podobnie jak wino, nabierają smaku,  szlachetności i powagi.

Dąb

Drewno dębowe jest twarde, odporne na codzienne użytkowanie i jak drzewo dębu – ponadprzeciętnie trwałe. Charakteryzuje się wyraźnym rysunkiem słojów o ciemny zabarwieniu, wzbogacają jego rysunek, oraz wysoką twardością i trwałością. Dąb lity jest drewnem szlachetny, ma niepowtarzalny, ciepły kolor przez co jest doskonałym materiałem do mebli klasy premium oraz blatów stołów do jadalni.

Sosna

Sosna ma bardzo wyrazisty wygląd, dzięki ciemnym sękom i jasnemu kolorowi drewna, które jest również podatne na barwienie. Meble z sosny nadają wnętrzom niezwykle przytulnego klimatu. Cenione przez alergików ze względu na własności elektrostatyczne.

 

Jesion

Jesion charakteryzuje się piękną kontrastową barwą, strukturą i różnorodną kolorystyką, najczęściej bardzo jasną. Twardość jesionu jest porównywalna do dębu. Charakterystyczne dla drewna jesionu jest zróżnicowanie kolorystyczne-od białego w zabarwieniu drewna bielu to czerwonawego drewna twardzieli.

Stare drewno

Stare drewno wytwarzane w produkcji pochodzi ze odzyskiwanego drewna z rozbiórki starych chat, domów i budynków. Ich budowy niekiedy datuje się nawet na koniec XIX czy początek XX w. Odzyskane drewno jest dokładnie selekcjonowane. Stając się częścią nowych mebli nadają im niepowtarzalności i wartości ducha czasu. Stare drewno jest unikatowe, gdyż nie ma identycznej struktury. Posiada naturalną odporność i niepowtarzalny zapach, dzięki czemu meble ze starego drewna są szlachetne i oryginalne, tworzą niezwykły, niepowtarzalny styl.

Nasze drewno pochodzi z legalnych źródeł od dostawców posiadających certyfikat FSC. Jakość drewna zapewnia jego odpowiednie sezonowanie oraz właściwe suszenie. Część drewna odzyskujemy ze starych składów oraz rozbiórek wiekowych domów i budynków. To drewno jest naturalne i szlachetne. 

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej upewnić się iż wybrałeś właściwy rodzaj materiału napisz do nas. Osobom zainteresowanym zakupem naszych mebli wysyłamy próbki kolorów drewna lub wybranych materiałów. Nie ma lepszego sposobu poznania materiału niż dotknięcie jego faktury, obejrzenie go zarówno w dziennym jak i sztucznym świetle.