CZAS REALIZACJI

Poniższa tabela przedstawia przybliżony czas realizacji poszczególnych typów mebli. Dbamy o to, aby nasze produkty spełniały oczekiwania klientów chcących otrzymać wyroby wykonane z jak największą starannością oraz solidnością. Wiemy, jak cenny jest dziś czas, jednak dla uzyskania zadowalającego efektu potrzeba precyzji. Mimo to jednak dokładamy wszelkich starań, żeby dostarczyć zamówione meble jak najszybciej, realizując zlecenie zgodnie z Twoimi potrzebami.

 
Rodzaj meblaOrientacyjny minimalny czas produkcji
Akcesoria5-20 dni roboczych
Barek30-50 dni roboczych
Biurko30-50 dni roboczych
Deska5-15 dni roboczych
Drabina20-40 dni roboczych
Hoker20-40 dni roboczych
Komoda30-50 dni roboczych
Lampa / lampka7-20 dni roboczych
Lustro20-35 dni roboczych
Ława20-40 dni roboczych
Ławka15-40 dni roboczych
Łóżko35-50 dni roboczych
Pomocnik25-40 dni roboczych
Półka10-30 dni roboczych
Półka na Wino15-30 dni roboczych
Regał30-50 dni roboczych
RTV25-50 dni roboczych
Słupek25-50 dni roboczych
Słupek Podwójny25-50 dni roboczych
Stojak5-20 dni roboczych
Stolik20-40 dni roboczych
Stół30-50 dni roboczych
Szafa35-55 dni roboczych
Szafka20-35 dni roboczych
Szafka Na Buty20-40 dni roboczych
Szafka Nocna20-40 dni roboczych
Świecznik7-20 dni roboczych
Tacka5-20 dni roboczych
Wieszak20-30 dni roboczych
Witryna30-50 dni roboczych

Dokładny czas realizacji zależy od wybranego modelu mebla i waha się od 10 do 90 dni roboczych. Przy zamówieniu mebla z indywidualnymi zmianami Klienta lub zamówieniu kilku mebli czas ten może ulec wydłużeniu. Maksymalny czas produkcji mebla to 90 dni roboczych.

W opisie każdego produktu podany jest orientacyjny czas produkcji danego modelu mebla. Przybliżony czas realizacji liczony jest od momentu potwierdzenia przez nas otrzymania płatności. O przeniesieniu mebli do realizacji bądź produkcji informujemy mailowo. Etap produkcji mebla jest najdłuższy. Ale gdy tylko mebel jest gotowy, poinformujemy Cię o tym, iż produkcja mebla została zakończona, a mebel gotowy jest do wysyłki. Z pewnością nie wyślemy mebla, bez uprzednim poinformowaniu Cię o tym.

Produkcja mebli

Produkcja zamówienia obejmuje wiele etapów, na które składają się różne czynności, wymagające precyzji i należytej staranności, które wymagają dłuższego czasu niż produkcja przemysłowa.  Do każdego zamówienia przygotowujemy indywidualny projekt. Już tutaj zaczyna się historia Waszego mebla. Zapoznajemy się ze wszystkimi Waszymi życzeniami i przenosimy je na projekt mebla. Ponadto do każdego mebla podchodzimy indywidualnie, jakbyśmy tworzyli go od początku, w przeciwieństwie do innych firm na rynku. To właśnie z pewnością da Wam poczucie, że nie jesteście dla nas jednym z wielu!  Podczas tworzenia projektu konsultujemy wykonanie mebla z naszymi stolarzami, których doświadczenie pozwala nam na spełnianie Waszych najbardziej oryginalnych pomysłów! Gdy projekt jest gotowy, zaakceptowany przekazujemy go na magazyn produkcyjny do wykonania.

Specyfikacja produkcji

Ten etap jest najbardziej złożony, a w związku z tym najdłuższy. Ale warto! Produkcja mebli drewnianych musi trwać określony czas. Drewno jest materiałem naturalnym i jego pozyskanie oraz właściwa obróbka, aby finalnie trafiło jako materiał na blat stołu lub mebla, trwa bardzo długo. Jest ono dokładnie selekcjonowane i wybierane jest tylko najlepsze jakościowo drewno. Okresowe braki w dostępności odpowiedniego do produkcji mebla drewna i ilości jakie są potrzebne, czasem wydłużają czas produkcji. Ponadto nie każda deska nadaje się do produkcji danego modelu, ze względu na strukturę, grubość, długość. Czasem już podczas wykonywania danego mebla, podczas obróbki drewna przez stolarza okazuje się, że jednak pierwotnie przygotowany materiał na dany mebel obejmuje wady. W takim przypadku oczywiście muszą zostać one odrzucone, co również przekłada się na wydłużenie czasu produkcji. Ale najważniejsza jest jakość! Dlatego na każdym etapie dokonujemy kontroli jakości, aby mieć pewność, że finalny produkt posłuży naszym Klientom długie lata!

Dodatkowe informacje

Na całkowity czas realizacji zamówienia składa się zatem zarówno czas wyprodukowania zamówionych przez Ciebie mebli, jaki inne czynniki: takie pakowanie/zabezpieczenie mebla do transportu oraz czas dostawy pod wskazany przez Ciebie adres.

W wyjątkowych przypadkach czas zamówienia może się nieco wydłużyć co może być związane z:

  • Dłuższym procesem suszenia drzewa w suszarni
  • Oczekiwaniem na zamówione elementy tj. stal, prowadnice od naszych dostawców
  • Okresem wakacyjnym/urlopowym
  • Nagłym przyrostem złożonych zamówień
  • Dłuższym czasem dostawy przez firmę kurierską

Natomiast zarówno my, jak i nasi dotychczasowi Klienci wiemy, że na nasze meble warto poczekać! Biorąc pod uwagę wszystkie zalety mebli drewnianych, ręczne wykonanie z dbałością o każdy detal, ich trwałość, indywidualność i piękno, a także korzyści z ich użytkowania, wierzymy, że wybierzecie Państwo właśnie te meble.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących realizacji zamówień prosimy o kontakt z nami pod numerem telefonu: +48 510 603 510 lub na adres e-mail: info@rawood.pl