Meble drewno lite

Stoły do jadalni rozkładane

Stoły do jadalni rozkładane – mocne strony mebla dobranego do potrzeb

Stoły do jadalni rozkładane – mocne strony mebla dobranego do potrzeb

Ograniczona przestrzeń to, wbrew pozorom, miejsce na ogrom kreatywności! Jednym ze sprytnych rozwiązań dla tych, którzy kochają wyprawiać wielkie imprezy, ale nie mogą pozwolić sobie na stosowną wielkość blatu, są stoły do jadalni rozkładane! Sprawdzamy ich mocne strony i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Małe mieszkanie i wielkie chęci, by przyjąć większą liczbę gości? Nie ma problemu! Z pomocą przychodzą stoły do salonu rozkładane. Ich najmocniejszą stroną jest możliwość elastycznego dopasowania do potrzeb. W codzienności sprawdzają się jako wygodna przestrzeń do komfortowego spożywania posiłku, nawet w bardzo malutkim mieszkaniu. Możemy ustawić je w kuchni, nie tracąc ani milimetra niezbędnej powierzchni. Szykuje się duża uroczystość? Stoły do jadalni rozkładane na 12 osób pozwolą nam zaprosić całą rodzinę – wystarczy tylko na chwilę wysunąć je w stronę korytarza!

W tym artykule bierzemy pod lupę nowoczesne stoły do salonu z dostawkami, które świetnie wyglądają i równie dobrze wywiązują się ze swojej roli. Są wygodne podczas „normalnego” użytkowania i sprostają wymaganiom, gdy w domu pojawi się więcej biesiadników. Dzięki temu paru niespodziewanych gości nie przyprawi nas o zawrót głowy i dla każdego zawsze znajdzie się miejsce przy wspólnym stole.

Stoły do salonu rozkładane – oferta szeroka, niczym blat!

Nowoczesne stoły (do jadalni, salonu lub kuchni) muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także elastyczne wpisywać się w okoliczności! Wiadomo, że nie każdego dnia organizuje się wielkie imprezy, choć pewnie są i takie domy, w których klasyczne drzwi mogłyby zostać swobodnie wymienione na obrotowe.

Jeśli nie mieszkamy w pałacu i raczej z dużym poszanowaniem podchodzimy do każdego metra przestrzeni, w kręgu naszych zainteresowań i możliwości mogą znajdować się małe stoły do kuchni. Te świetnie odpowiadają na potrzeby domowników i nie obciążają nadmiernie obszaru funkcjonowania. Odpowiednio ustawione, będą bonusową „powierzchnią roboczą”, jeśli kuchenna okaże się niewystarczająca.

Gdy jednak zbliżają się rodzinne święta, dobrze byłoby odrobinę „rozciągnąć” blat. Możemy potraktować to stwierdzenie także dosłownie – wystarczy tylko sprytna dostawka i problem dodatkowego miejsca przy stole rozwiązuje się sam!

Nowoczesne stoły do jadalni dają możliwość szybkiego i wygodnego powiększenia bez straty na efektownym wyglądzie. Oferta jest bogata na tyle, że możemy dopasować styl oraz wykorzystane materiały do naszych preferencji i możliwości budżetowych.

3 propozycje dla 3 przestrzeni

W zależności od upodobań, budżetu i zakładanego czasu użytkowania mebla możemy zdecydować się na jedną z poniższych propozycji.

Prostokątny stół z litego drewna z dostawką – to klasyka gatunku, uniwersalna forma i ponadczasowa elegancja. Nowoczesne stoły do jadalni, wykonane ręcznie z wysokiej jakości drewna, to gwarancja satysfakcjonującego użytkowania na lata. Decydując się na model z oferty sprawdzonego producenta, możemy mieć pewność, że za dobrym designem stoi także precyzja. W przypadku stołu do jadalni to kwestia kluczowa – dzięki temu problem stabilności i wytrzymałości na codzienne użytkowanie nie istnieje! Wśród wielu modeli znajdziemy stoły z dostawką, których nogi wykonane są z drewna lub metalu. Ten ostatni pokocha nowoczesne wnętrza w minimalistycznym i loftowym stylu.

Okrągły stół rozkładany – idealnie wpisze się w mieszkania urządzone w stylu romantycznym, rustykalnym i prowansalskim. Okrągły kształt to także ukłon w stronę naprawdę małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Biel w połączeniu z ciepłym odcieniem prawdziwego drewna dodaje lekkości i wprowadza przyjemną harmonię.

Rozkładany stół do jadalni w wersji ekonomicznej – który łatwo dopasujemy do okoliczności i możliwości portfela. Rezygnując z drewna na rzecz płyty wiórowej i okleiny, odciążymy budżet – jednak bez konieczności rezygnacji z funkcjonalności. Należy pamiętać, że okleina jest mniej odporna na czynniki zewnętrzne i wykonany z niej stół nie będzie tak stabilny jak w przypadku litego drewna. Jeśli jednak szukamy stołu „na teraz” i nie chcemy przeznaczyć na niego za dużo środków – to rozwiązanie warte rozważenia.

Stoły do jadalni rozkładane – 5 kroków do wygody

Bardzo istotną kwestią przy wyborze rozkładanego stołu jest forma montażu dostawki. Warto zwrócić na to należytą uwagę, by cały proces nie wymagał od nas nadmiernego czasowego zaangażowania lub konieczności proszenia o pomoc pozostałych członków rodziny!

Nowoczesne stoły do jadalni z dostawką można szybko i bez problemu samodzielnie dostosować do zmieniających się okoliczności. Wykorzystanie nowych rozwiązań oraz precyzja wykonania sprawiają, że uzyskamy większą przestrzeń za sprawą 5 prostych kroków:

  • wysuń dwa profile metalowe znajdujące się pod blatem z danej strony na długość około 40 cm;
  • umieść dostawkę na profilach;
  • dosuń dostawkę wraz z profilami do blatu stołu;
  • zabezpiecz dostawkę śrubami z główką plastikową poprzez ich wkręcenie przez profil dostawki;
  • zabezpiecz profile śrubami imbusowymi.

I gotowe! Można rozkładać talerze i zapraszać biesiadników. Po zakończonym spotkaniu równie szybko zdemontujemy dostawkę i wrócimy do „wcześniejszego układu”.

Łatwy montaż i demontaż sprawiają, że powiększenie powierzchni blatu także „na chwilę” – na przykład wtedy, gdy dzieci potrzebują miejsca do odrabiania lekcji lub malowania – nie będzie kłopotem.

Nowoczesne stoły do jadalni – na co warto zwrócić uwagę?

Jeśli szukamy stołu idealnego, który ma nam służyć przez dłuższy czas, warto zrobić to z głową. Kierować się nie tylko kwestią estetyki (czyli sercem), ale także wygodą i funkcjonalnością (czyli rozumem).

Choć wielu producentów oferuje meble na wymiar online, jesteśmy zwolennikami przetestowania konkretnego modelu przed zakupem. Jeśli jest taka możliwość, dobrze zobaczyć wymarzony stół „na żywo” – to niuanse wpływają na komfort użytkowania i radość z wyboru.

Jaki powinien być idealny stół do jadalni?

  • Ładny – to oczywiście pojęcie względne, ale wpisanie się w nasze poczucie estetyki to sprawa pierwszorzędna.
  • Stabilny i solidnie wykonany – inaczej będziemy zmuszeni stosować różnego rodzaju „podkładki”, by stół „nie ruszał” się przy spożywaniu przez nas posiłków.
  • Wysokiej jakości – gwarantującej komfort korzystania ze stołu na lata. Powinien oprzeć się próbie czasu, jeśli chodzi o kwestie techniczne i design.
  • Dopasowany do potrzeb – duży, mały, a czasem średni. W zależności od okoliczności! Stół idealny łatwo powiększymy o dostawkę, gdy okaże się, że dotychczasowy blat jest niewystarczający dla przyjęcia niespodziewanych gości.
  • Łatwy w konserwacji i montażu – dzięki temu dostosowywanie jego powierzchni do sytuacji nie będzie nigdy problemem.

Do tego wygodne krzesła… i można zasiadać do posiłku czy innych aktywności!