Meble drewno lite

Stół do małego salonu – jaki wybrać? 3 pomysły!

Stół do małego salonu – jaki wybrać, by wykorzystać możliwości przestrzeni? 3 pomysły!

Stół do małego salonu – jaki wybrać, by wykorzystać możliwości przestrzeni? 3 pomysły!

Niewielkich rozmiarów salon ma wielki potencjał aranżacyjny! Nie wiesz, jak go wydobyć? Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i garść sprawdzonych rozwiązań. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wykorzystać dostępną przestrzeń, by stworzyć wygodne miejsce do długich i satysfakcjonujących posiedzeń przy stole, także w większym gronie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając stół do małego salonu. Wcale nie musisz rezygnować z wyszukanego stylu czy komfortu użytkowania!

Łatwo urządzać duże mieszkanie przyjmujące „na swój pokład” większe gabaryty. Sporym wyzwaniem jest mniejsza przestrzeń, która musi być równie funkcjonalna i estetyczna. Szczęśliwie, nowoczesne meble do salonu mogą i wyglądać i spełniać swoje funkcje. Zarówno meble do salonu klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne pozwalają elastycznie dopasowywać się do okoliczności i potrzeb. W tym artykule bierzemy pod lupę stoły do jadalni. Wybierając je z głową, będziemy cieszyć się lekką aranżacją i jej praktycznością w wykorzystaniu. O lepsze „2 w 1” będzie ciężko!

Małe stoły do kuchni i salonu – wersja ekonomiczna

Małe stoły do kuchni i salonu – wersja ekonomiczna

Na start zerkamy w stronę sprawdzonego rozwiązania, które nie odbije się nadmiernie nie tylko na urządzanej przestrzeni, ale także na zasobach naszego portfela. Wersja ekonomiczna, która nie wygląda „tanio”.

Stoły z litego drewna sosnowego to szeroko pojęta lekkość – dosłownie i w przenośni. Dobrze byłoby napisać nawet – podczas przenoszenia! Ze względu na gabaryty oraz wykorzystane materiały ten mały i nowoczesny stół do salonu lub kuchni z łatwością przesuniemy „z jednego miejsca na drugie”, jeśli nie możemy przypisać mu docelowego. To spory atut!

Kwadratowy stół do jadalni z sosnowym blatem i białymi nogami to również łatwość wpisania w wiele aranżacji. Nie straszna mu zieleń na ścianach, szachownica na podłodze lub bardziej uniwersalne rozwiązania. Możemy mieć pewność, że niezależnie od wprowadzanych zmian stoliczek będzie elastyczny z dopasowywaniem się do pozostałych elementów wystroju i kolorów ścian.

Pokrycie blatu lakierem to komfort użytkowania – z łatwością zachowamy go w czystości. Minus? Nie jest on tak duży i otwarty na biesiadników, jak stoły do jadalni rozkładane na 12 osób… Zasiądzie przy nim maksymalnie dwójka i to jeszcze bliskich sobie ludzi! Czasem jednak to w zupełności wystarczy.

Ekskluzywne nowoczesne meble do salonu – stół okrągły

Ekskluzywne nowoczesne meble do salonu – stół okrągły

Przyjemność z celebrowania ważnych momentów przy wspólnym stole? Najlepiej przeżywana… na okrągło! I to dosłownie. Znawcy aranżacyjnych tematów i gwiazdy cieszących się sporą popularnością programów telewizyjnych o tej tematyce są zgodni – nowoczesne stoły do salonu w małych rozmiarach powinny być okrągłe. Dlaczego? Z prostej przyczyny – zabierają mniej miejsca i wyglądają lekko. Możemy je dostawić do ściany lub zaprosić na sam środek pokoju. To jednak nie wszystko!

Zwraca się uwagę także na komfort przy jedzeniu – każda z osób ma odrobinę więcej miejsca podczas spożywania posiłku. W przypadku, gdy przestrzeni jest niewiele, to naprawdę sporo!

Stół z metalowymi nogami i drewnianym blatem pokocha modne aranżacje. Możemy zestawić go z bielą szafek kuchennych lub wystrojem w stylu glamour. Stosunkowo dosyć łatwo dobierzemy do niego również krzesła – drewniane, welurowe lub mogące pochwalić się małą wagę plastikowe. Białe lub przezroczyste – możliwości rozwiązań jest naprawdę sporo, a wszystkie będą wyglądać ciekawie.

Jeżeli zamówimy meble na wymiar (online lub bezpośrednio u producenta w salonie), dopasuje on ich rozmiar i kolor do naszych prywatnych preferencji. Dzięki temu nie musimy obawiać się o rozbieżności w barwach pozostałych elementów wystroju, a to ważne. W końcu o estetycznej spójności decydują niuanse!

Rozważmy stoły do salonu rozkładane – okrągłe będzie trzeba rozsuwać (w przypadku prostokątnych i kwadratowych można po prostu zamontować tak zwaną dostawkę). Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model nie jest zbyt ciężki i umożliwia łatwe rozłożenie. W końcu komfort użytkowania – tuż obok kwestii wyglądu – jest naszym priorytetem!

Stół dębowy z dostawkami na metalowych nogach do jadalni salonu CORTEZ

Stoły do jadalni rozkładane – dopasuj wielkość do oczekiwań

Kto tęsknym wzrokiem zerka na stoły do jadalni rozkładane na 12 osób, a w mieszkaniu pomieści ledwo 4… nie musi iść na kompromisy! Nowoczesne stoły do jadalni czy kuchni dopasujemy do zmieniających się okoliczności. Wystarczy tylko zdecydować się na model umożliwiający rozkładanie i już możemy liczyć, ile osób zaprosimy na odświętny obiad, z możliwością przedłużenia (nomen omen!) o spontaniczną kolację!

Stoły drewniane do jadalni z funkcją „dodania dodatkowej przestrzeni” na co dzień mogą pomieścić 4-6 osób. Przy rozłożeniu lub dostawieniu dostawki – nawet o 3 więcej. To spora różnica, która ma znaczenia zwłaszcza podczas świętowania ważnych momentów. Po co się ograniczać, skoro można połączyć piękny styl z funkcjonalnością i zaspokojeniem potrzeb?

Warto też wspomnieć o tym, że nie musimy rezygnować z jakości. Na przykład meble z drewna litego to solidna konstrukcja i stabilność, która zwłaszcza w przypadku stołu jest nie do przecenienia. O opieraniu się próbie czasu nie będziemy wspominać! Właściwa pielęgnacja mebli pozwoli zachować  wspaniały wygląd na lata – nawet przy ciągłym użytkowaniu i wystawieniu na promienie słoneczne.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając stół rozkładany do salonu? Na szybkość i łatwość jego powiększania i składania. Zdarza się, że meble tego typu są ciężkie i zmiana ich wielkości będzie niemożliwa dla jednej osoby. Z tej przyczyny wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się stoły z dostawkami, które powiększamy przez wsunięcie dodatkowego elementu. Raz, dwa i gotowe!

Stoły do jadalni – małe i rozkładane: podsumowanie

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiecie już, że mała przestrzeń nie oznacza wcale niewielkich możliwości aranżacyjnych! Nowoczesne meble do salonu sprawiają, że z łatwością dopasujemy ich wielkość do zmieniających się okoliczności – bez straty na estetyce i wygodzie użytkowania.

Jeśli stoły do jadalni rozkładane na 12 osób przekraczają możliwości naszego salonu lub jadalni – zdecydujmy się na wariant z funkcją rozkładania (lub z dostawką). To możliwość komfortowego dopasowania mebla do rozrastających się oczekiwań. Wielkość „bazowa” pozwoli na łatwe wpisanie się stołu nawet w ograniczonej przestrzeni. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można wyposażyć go w dodatkowe dostawki, które pozwolą przyjąć większą liczbę gości. I problem ich rozmieszczenia przy stole mamy z głowy!

Oferta jest tak bogata, że z łatwością dobierzemy model do preferencji. Możemy zdecydować się na stół do jadalni lub kuchni:

  • prostokątny, kwadratowy, okrągły lub półokrągły montowany do ściany (w przypadku naprawdę wielkich ograniczeń);
  • drewniany, plastikowy, z blatem z płyty albo szkła;
  • z nogami drewnianymi lub metalowymi;
  • rozkładany lub z dostawką.

Dzięki temu możemy liczyć na harmonijne zespolenie naszego poczucia estetyki z możliwościami portfela i przestrzeni. Teraz wystarczy tylko nakryć do stołu, zaprosić gości i celebrować ważne chwile! Miejsca wystarczy dla każdego!