Meble drewno lite

Zalety mebli na wymiar – 7 POWODÓW

Zalety mebli na wymiar – 7 POWODÓW

Zalety mebli na wymiar – 7 POWODÓW

Każda przestrzeń mieszkalna jest wyjątkowa i niepowtarzalna, ponieważ jest… „nasza”. Czasem jednak jej oryginalność może być skomplikowana do zaaranżowania. Skosy, wnęki lub po prostu mały metraż sprawiają, że trudno jest nam urządzić dane pomieszczenie. Niekiedy nasze wyczucie dobrego smaku połączone z oczekiwaniem najwyższej jakości sprawiają, że ciężko znaleźć idealne rozwiązania do domu. Wtedy z pomocą przychodzą meble na wymiar – online lub w wersji „na żywo”. Podpowiadamy, kiedy i dlaczego warto w nie zainwestować.

Myśląc o meblach na wymiar, zazwyczaj widzimy kuchnię w klasycznej zabudowie. Nie jest to jednak jedyna opcja, w której świetnie się odnajdują! Śmiało możemy do-stosować projekt do swoich wizji, aranżując nowoczesny salon lub wymarzoną sypialnię. Komoda na wymiar? Może rozkładany stół, który odnajdzie się nawet w małym salonie? Wszystko w zasięgu ręki i… wyobraźni!

Kiedy warto zdecydować się na kontakt z renomowaną firmą i wykorzystanie fachu specjalisty do zorganizowania swojej przestrzeni? Wtedy, gdy zależy nam na kilku istotnych kwestiach. Oto 7 najważniejszych powodów, dla których warto postawić na meble na wymiar do salonu lub innych domowych wnętrz!

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Idealne wykorzystanie dostępnej przestrzeni to klucz do komfortu i funkcjonalności wnętrza. Niestety, w przypadku gotowych mebli zakupionych np. w markecie, stanowi to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli w domowych pomieszczeniach znajduje się wiele skosów czy wnęk.

Meble na zamówienie dają ten komfort, że to my decydujemy o ich wymiarach, kształcie i wszelkich innych parametrach, dzięki którym nie tylko dopasujemy je do wnęki, ale nawet zamaskujemy z ich pomocą szpary czy instalacje w domu. Możemy też postawić na rozwiązania, które dostosujemy do konkretnych okazji – np. stoły do jadalni rozkładane albo przedłużane przez dostawkę okażą się idealne podczas organizowanych spotkań z bliskimi czy znajomymi. Przykład takiego rozwiązania znajdziesz tutaj – sprawdzi się ono również w małym salonie, gdzie dostępnej przestrzeni nie jest dużo, a zależy nam na swobodzie poruszania się.

Możliwość dopasowania mebla

Kupując meble w markecie, musimy spędzić zwykle dużo czasu, by znaleźć rozwiązanie idealne pod względem parametrów czy funkcji. Duży wybór nie oznacza wca-le, że poszukiwania zakończą się powodzeniem – wręcz przeciwnie. W efekcie mu-simy udać się do innego sklepu albo zdecydować się na nieco węższą kanapę albo wyższy stolik RTV, co może wpłynąć negatywnie na funkcjonalność i estetykę wnętrza.

Tymczasem meble na wymiar dostosowujemy w stu procentach do własnych po-trzeb, stylu aranżacji czy dostępnej przestrzeni. Decydujemy o kształcie stołu, wysokości i długości kanapy, głębokości szuflad w komodzie czy dodatkowych funkcjach biurka.

Najlepszym przykładem na ogrom możliwości związanych z zakupem mebli na wy-miar jest ta elegancka kanapa skandynawska. Otrzymujemy tu wiele opcji personalizacji – możemy między innymi wybrać rodzaj siedziska, wygląd poduszek czy podłokietników, a także zmodyfikować wymiary kanapy.

Jakość i precyzja wykonania

Niezależnie od tego, czy naszym celem są stoły do jadalni na wymiar, szafki RTV, kanapy, czy jakiekolwiek inne meble, zyskujemy pewność, że zamówiony produkt okaże się idealnie dopasowany i wykonany z największą precyzją. Zagłówek w ka-napie będzie na odpowiedniej wysokości, poduszki fotela zostaną wykonane z dokładnie takich materiałów, jakich oczekujemy, a mały stół do kuchni będzie można w dowolnym momencie rozłożyć.

Co więcej, takie nowoczesne meble do salonu czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia produkowane są z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów i tworzą je doświadczeni specjaliści. To z kolei oznacza, że będziemy mogli cieszyć się ich najwyższą jakością i wyjątkową estetyką przez długie lata.

Wszystko to sprawia, że meble na wymiar zapewniają większy komfort użytkowania i pozwalają zaaranżować estetyczne, funkcjonalne wnętrza. Takie, które stanowić będą oazę spokoju dla wszystkich domowników.

Wybór surowców, z których wykonane będą meble na wymiar

Inwestując w meble na wymiar (online lub stacjonarnie), zyskujemy jeszcze jedną możliwość – wybór surowca, z jakiego będą wykonane. Możemy postawić np. na eleganckie i trwałe stoły z litego drewna albo tańsze szafki RTV wykonane z płyty MDF. Co więcej, decydując się np. na drewno, możemy niekiedy wybrać jego gatunek i zakupić np. najbardziej ekskluzywne meble dębowe do salonu.

Wybór surowca ma znaczenie, ponieważ decyduje on o cenie, wyglądzie, trwałości i funkcjonalności mebla. Taka możliwość pozwoli nam dostosować zakup do posiadanego budżetu, własnego gustu i sposobu użytkowania wyrobu. To komfort, z którego zdecydowanie warto skorzystać.

Dopasowanie koloru do pozostałych elementów wystroju

Zakup gotowych mebli marketowych wiąże się ze sporym problemem – zwykle konkretny, interesujący nas model, dostępny jest wyłącznie w jednym albo co najwyżej dwóch wariantach kolorystycznych. Uniemożliwia to dopasowanie go do innych elementów wyposażenia oraz stylu aranżacji domowych wnętrz.

Z kolei decydując się np. na meble z drewna litego na wymiar, zyskujemy możliwość wyboru wielu wariantów tego samego modelu. W ten sposób dostosujemy go pod kątem kolorystyki do własnych oczekiwań oraz konkretnego pomieszczenia.

Przykładem na to jest ta szafka RTV na wymiar – dostępna jest między innymi w ko-lorze naturalnego dębu, wariancie bielonym czy złotym, a nawet hebanowym i czarnym. W ten sposób dopasujemy ten model zarówno do minimalistycznego pomieszczenia, w którym dominuje wszechobecna biel, jak również rustykalnego wnętrza, gdzie domownicy pragną jak najbliższego kontaktu z naturą.

Niepowtarzalny styl

Zarówno stoły, komody, biurka, jak i szafki RTV na wymiar mogą być jedyne w swoim rodzaju. Dostosowując ich parametry w pełni indywidualnie, zyskujemy pewność, że mebel, który zdobi nasz salon czy sypialnię, jest unikalny i prawdopodobnie nie znajdziemy takiego samego w jakimkolwiek innym miejscu. W ten sposób zyskujemy wyjątkowy element wyposażenia, który jest w pełni dopasowany do naszych potrzeb oraz indywidualnego gustu.

W przypadku zakupu gotowych mebli w markecie nie mamy takiej możliwości – produkowane masowo, prezentują się identycznie i nie posiadają własnego charakteru.

Rady specjalistów

Tym, co jeszcze cechuje zakup mebli dębowych na zamówienie, jest w pełni indywidualna obsługa. O ile w markecie trudno o uzyskanie porady specjalisty, o tyle w tym przypadku możemy skonsultować się z doświadczoną i doskonale znającą się na meblach osobą. Dzięki temu mamy możliwość zyskania dodatkowych informacji o konkretnym wyrobie, a także rozwiania wszelkich wątpliwości. I tym samym idealne-go dopasowania nowoczesnego mebla do sypialni, salonu czy innych domowych pomieszczeń.

Decydując się na takie rozwiązanie, możemy także zakupić meble na wymiar online – bez wychodzenia z domu i potrzeby dokonywania pomiarów w sklepie. Na stronie internetowej dopasujemy każdy element wyrobu do własnych potrzeb, oszczędzając czas i mając pewność, że po zakupie dotrze do nas dokładnie taki mebel, jaki zamówiliśmy.