Meble drewno lite

Sala konferencyjna – jaki wybrać stół?

Stół konferencyjny z dębowym blatem na metalowej podstawie na wymiar

Sala konferencyjna – jaki wybrać stół?

Aranżując przestrzeń biurową w naszej firmie powinniśmy myśleć jak prawdziwi stratedzy. I chociaż przedmiotu naszych obrad nie będzie na idiomatycznej tapecie, to jednak stół do sali konferencyjnej stanowi podobnej wagi centralny punkt w biznesowych dywagacjach. A skoro stoły obite zielonym suknem raczej od jakiegoś czasu wyszły już z mody, należy więc rozważyć innego rodzaju meble biurowe. Dlatego jeżeli chcemy sprawić, by serce naszej firmy godnie się prezentowało, powinniśmy naprawdę poważnie zastanowić się nad doborem odpowiedniego umeblowania.

Stwórz dogodną przestrzeń do spotkań biznesowych w Twojej firmie!

Zgodnie z zasadami psychologii biznesu, jako poważni przedsiębiorcy, powinniśmy stworzyć przyjazną przestrzeń, w której zarówno nasi pracownicy, jak i klienci lub wspólnicy biznesowi będą czuli się komfortowo – niemalże tak, jak we własnym domu. Przestrzeń ma bezpośredni wpływ na postrzeganie wizerunku firmy oraz na samopoczucie przebywających w niej osób. Pzekłada się to zatem na podejmowane decyzje oraz osiągane wyniki. Dlatego tak ważne jest, żeby nasza sala konferencyjna była nowoczesna oraz profesjonalnie wyposażona. Gwarantujemy, że wrażenie, jakie wywołują w nas firmowe pomieszczenia, będzie pośrednio rzutowało na efektywność w naszej branży oraz osiągane sukcesy. W naszym artykule chcielibyśmy doradzić jaki stół wybrać do sali konferencyjnej, aby osiągnąć wszystkie wymienione wyżej założenia oraz aby nasz mebel był praktyczny w codziennym użytkowaniu.

Obrady (niekoniecznie) okrągłego stołu

W zależności od tego jaki efekt chcesz osiągnąć, na rynku dostępne są różnego rodzaju stoły konferencyjne. Przy zakupie, który posłuży nam prawdopodobnie przez długie lata, warto jednak zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. Oto one:

Materiały, z którego jest wykonany

Zwróć uwagę zarówno na blat, jak i podstawę stołu. Na górę rekomendujemy klasyczne lite drewno, które na zawsze pozostanie oznaką prestiżu i ponadczasowej elegancji. Naturalny rysunek drewna nada każdej sali konferencyjnej unikatowy niepowtarzalny charakter. A solidna, najlepiej metalowa podstawa zapewni długowieczną wytrzymałość, nawet przy najbardziej burzliwych obradach i stanowczych uderzeniach pięścią w stół!

Kształt

Wszystko zależy od wymiarów Twojej sali konferencyjnej oraz Twoich preferencji estetycznych. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązania stanowią stoły w kształcie prostokąta, okrągłe lub owalne. Jeśli jednak zamierzasz wykorzystać tę przestrzeń również w innych celach, polecamy raczej proste i długie stoły. Przy nich każdy z pracowników będzie mógł lepiej skupić się na swojej pracy.

Funkcjonalność

Niektórzy producenci oferują stoły konferencyjne z otworami na wejścia sieciowe i różnego rodzaju podłączenia. Jeśli uważasz, że Twoja firma potrzebuje takich udogodnień, zalecamy wybranie najbardziej praktycznych modeli. Ponadto warto mieć również na uwadze oszczędność przestrzeni, gdyż salę konferencyjną wykorzystujemy również w innych celach. Dlatego warto aby była dostosowana do różnych okoliczności – mobilne stoły, umożliwiające łatwe składanie ich oraz rozkładanie okazują się strzałem w dziesiątkę!

Design

Pamiętaj, że Twoja przestrzeń odzwierciedla również kondycję Twojej firmy. Dlatego staraj się dobrać stół tak, by podkreślał jej charakter, a jednocześnie będzie wyrazem minimalistycznej elegancji i profesjonalizmu. Obecnie najlepiej sprawdzają się nowoczesne projekty z akcentem nawiązującym do tradycji lub natury. Można jednak znaleźć na rynku również bardzo niekonwencjonalne stoły. Swoją formą tworzą one często np. konstrukcję z zabudowanych ścianek, połączonych z kanapą do wygodnego siedzenia ze stolikiem kawowym po środku. Takie rozwiązania są niezwykle funkcjonalne, a w dodatku przesuwają akcent, jeżeli chodzi o poczucie, jakie chcemy wywołać na dyskutantach.

Komfort

Nie należy zapominać o tym punkcie – pamiętajmy, że nasz stół do sali konferencyjnej powinien nie tylko doskonale się prezentować, ale również nasi pracownicy oraz partnerzy biznesowi mają wygodnie przy nim zasiadać. Poczucie komfortu podnosi ogólne samopoczucie, a wiec przekłada się na wynik obrad czy efektywność działań. Dlatego ważne jest aby blat był na odpowiedniej wysokości względem krzeseł lub foteli.  Również one powinny być wygodnie wyprofilowane oraz z miękkim siedziskiem. Zadbaj też o dobre oświetlenie, umieszczone w strategicznych punktach sali. Nie tylko nasze ciała powinny odpoczywać, ale także nasz wzrok – pamiętajmy, że oczy wyjątkowo szybko się męczą w niewłaściwie doświetlonych pomieszczeniach. Postarajmy się również o dogodną przestrzeń dla każdego użytkownika. Wielu pracowników przynosi ze sobą laptopa lub dokumenty, dlatego optymalne będzie 80-90 cm na każdą osobę. W dodatku rozmiar naszego stołu musimy staranne dopasować do wymiarów naszego pomieszczenia.

Idealny stół konferencyjny

Jak widać, na jakość stołu konferencyjnego składa się wiele czynników, którymi należy się kierować, wybierając perfekcyjny mebel do naszego biura. Pamiętajmy, że solidny stół, to gwarancja i pewność użytkowania przez długie lata. Zatem raczej odradzamy oszczędzanie na tym zakupie i zalecamy kierowanie się przede wszystkim najwyższą jakością przy wyborze odpowiedniego stołu do sali konferencyjnej, nie zaś drugorzędną w tym przypadku ceną. Gwarantujemy, że dobrze dobrany stół, to inwestycja na lata, która z pewnością się nam zwróci i przyczyni do osiągania firmowych sukcesów!

Zadbaj o prestiżowy wizerunek swojej firmy – niech Twoja starannie zaaranżowana sala konferencyjna stanie się Twoją wizytówką oraz gwarantem solidnej marki!