Meble drewno lite

Nowoczesne witryny do salonu

Nowoczesne witryny do salonu

Nowoczesne witryny do salonu: Dopasuj model do osobowości!

Wnętrze domu mówi wiele o jego właścicielu. Introwertycy raczej uciekają od afiszowania się z pamiątkami z dalekich podróży, z kolei ekstrawertykom trudno utrzymać minimalistyczny klimat. To, jakie wybieramy meble do salonu (klasyczne czy bardziej awangardowe) zdradza, co gra nam w duszy! Sprawdź, jakie nowoczesne witryny najlepiej wpiszą się w Twój charakter.

Jesteś na etapie urządzania nowego lokum? Może chcesz wprowadzić odrobinę urozmaicenia do dobrze znanej przestrzeni? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakie nowoczesne witryny do salonu warto wziąć pod uwagę, jeśli to właśnie w tym pomieszczeniu ma pojawić się trochę „nowości”.

Zaprezentowane modele to nie tylko dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów, ale także idealny sposób na wyeksponowanie skarbów. Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesne meble do salonu, klasyczne rozwiązania, czy ich zgrabne połączenia – mamy dla Ciebie ciekawe propozycje, skrojone na miarę oczekiwań. Prezentujemy nowoczesne witryny z litego drewna, które odnajdą się w wielu aranżacjach i wpiszą w charakter nowego właściciela.

Możesz przebierać i wybierać w sprawdzonej elegancji lub oryginalnych meblach z charakterem. Śmiało eksponować to, co wzbogaca Twoją codzienność lub ukrywać jej elementy w dopracowanej do perfekcji zabudowie. Wariantów jest naprawdę sporo. By się nie pogubić, warto uporządkować oczekiwania i wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Na pierwszy ogień…

Klasyczne witryny do salonu z przeszkleniem i zabudową – uchylam rąbka tajemnicy…

Dębowa witryna na książki z litego drewna to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią pozostawiać nutkę niedopowiedzeń. Pojemna górna szafka to trzy półki otoczone przeszklonymi frontami – świetne miejsce na ukochane pozycje książkowe oraz przedmioty, którymi chcemy się chwalić. Dzięki temu zdradzimy, jaka literatura znajduje się w kręgu naszych zainteresowań lub pozwolimy odwiedzającym nasz dom odnaleźć we wnętrzu tej nowoczesnej witryny punkt zaczepienia do rozmowy o naszych pasjach.

Zabudowana przestrzeń to z kolei wygodne miejsce na zastawę, obrusy lub inne przedmioty, które nie muszą być na widoku. Ręcznie wykonana witryna z dębowego drewna litego z łatwością wpisze się w charakter pozostałych mebli, stanowiących wyposażenie mieszkania. Ten model polubi nowoczesne wnętrza, salon w industrialnym stylu, mocne akcenty (którym doda szczypty elegancji) i mniej oczekiwane zestawienia. Jednym słowem – będzie uniwersalnym rozwiązaniem na lata, które odnajdzie się w naszym domu, niezależnie od wprowadzanych zmian aranżacyjnych.

Dużym plusem będzie również możliwość dostosowania do prywatnych preferencji i potrzeb. Decydując się na meble na wymiar (online lub bezpośrednio w sklepie), możemy określić wielkość witryny, jej kolor, liczbę półek czy rodzaj uchwytów, dopasowując je do wizji zarysowanych w głowie. Dzięki temu mamy gwarancję, że nowy zakupy na pewno odnajdzie się w naszych domu i będzie stanowić jego perfekcyjne dopełnienie.

Wybierając klasyczną witrynę z przeszkleniem i zabudową, stawiamy na ponadczasową prostotę, która nigdy nie wychodzi z mody. Należy jednak mieć na uwadze, że wyjątkowe meble drewniane wymagają równie wyjątkowej pielęgnacji. Więcej o niej pisaliśmy TUTAJ.

Przechodzimy do drugiej kategorii…

Dla kochających mocne akcenty – oryginalność to moje drugie imię!

Teraz szybki rzut oka na ekskluzywne nowoczesne meble do salonu. Poniższe propozycje złapią za serca fanów wyszukanych aranżacji z charakterem. W takich domach każdy element wręcz „krzyczy”, że tu ucieka się od sztampy i ceni dobry design z polotem. Potwierdzenia nie trzeba daleko szukać – wystarczy zerknąć na witrynę Lemon.

Zastosowany kolor żółty, efektowne przeszklenia umożliwiające zaprezentowanie okazałych pamiątek z domowej kolekcji i wykorzystanie klasycznej bieli jako tła dla całości. To pozwoliło uzyskać całkiem zgrabne połączenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Dosłownie – żółty skupia na sobie całą uwagę już od przekroczenia progu!

Oryginalność nie musi jednak ograniczać się do aż takiej wyrazistości. Dla ceniących niespotykane rozwiązania, którym nie brakuje chłodnego stonowania i klasy, dedykowana jest witryna do salonu w stylu industrialnym.

Wykorzystane do jej stworzenia lite drewno dębowe może być utrzymane w cieplejszym odcieniu miodowym, eleganckiej barwie mocca lub cieszącym się dużą popularnością kolorze rustykalnym. Możemy również zdecydować się na industrialną witryna z drewna sosnowego. Pierwszoplanową rolę odgrywają tu jednak uchwyty wykonane z rurek hydraulicznych, które nadają witrynie niebanalnego industrialnego charakteru. W końcu zabawa formą to też świetne wyrażenie siebie!

W całości przeszklone – dla tych, którzy chcą dać się poznać!

Na koniec propozycja tylko dla odważnych. I potrafiących utrzymać porządek! Wychodzisz z założenia, że zapraszając kogoś do domu, nie musisz niczego przed nim ukrywać? A przynajmniej nie zamierzasz robić żadnych tajemnic z przedmiotów, które znajdują się w salonie? Świetnie! W takim razie możesz zdecydować się na witrynę bez zabudowy. Czyli w całości przeszkloną.

Jest „otwarta na bliższe poznanie” i śmiałe prezentowanie wszystkich najbardziej drogocennych dla właściciela domu rzeczy. Witryna ze szklanymi frontami będzie pełnić rolę bardziej dekoracyjną niż funkcjonalną. Możesz ustawić w niej ulubioną kolekcję matrioszek, starych butelek lekarskich, znalezionych na targu staroci książek, a nawet kwiaty! Warunek jest jeden – utrzymanie w ryzach ewentualnego chaosu i częste sprzątanie kurzu.

Z doświadczenia wiemy, że nowoczesne witryny do salonu, które bazują w całości na szkle, nie sprawdzają się w domach z bardzo małymi dziećmi. Poza względami bezpieczeństwa są też trudne do utrzymania w czystości. Nie można im jednak odebrać efektowności, o ile oczywiście wcześniej umyjemy szyby!

Nowoczesne witryny do salonu – podsumowanie

Zabudowana witryna w salonie pełni funkcję dodatkowej przestrzeni na zastawę, obrusy lub inne przedmioty, które będziemy chcieli w niej schować. To także zwracający uwagę mebel, pozwalający nam na wyeksponowanie elementów bliskich sercu lub wzbogacających przestrzeń. Możemy wybrać wersję z częściowym przeszkleniem lub zaszaleć i kupić model wykonany jedynie ze szkła.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na meble z drewna litego, czy szklane, należy postawić na jakość. Witryna do salonu to element wyposażenia, który „rzuca się w oczy” i z reguły zostaje z nami na długo. Niech zatem będzie dobrze wykonany i idealnie wpisujący się w styl mieszkania. Przed zakupem oceńmy detale i wybierzmy ofertę sprawdzonego producenta. Wtedy też odejdzie nam problem ewentualnego dostosowania mebla do prywatnych preferencji.