Meble drewno lite

Meble dębowe w stylu loft i nowoczesnym

Drewniane meble na wymiar meble na zamówienie dębowe meble z litego drewna polski producent warszawa RaWood

Drewno dębowe to niezwykle trwałe i solidne drewno. Meble dębowe w stylu loft i nowoczesnym nie bez powodu kojarzą się z odwieczną siłą i długowiecznością. Trwałość tego materiału sprawia, że te niezwykłe przymioty przypisuje się również meblom z litego drewna dębowego. Ten szlachetny i solidny surowiec jest także – jak przystało na drewno królów – niezwykle piękny i ponadczasowy.

Nowoczesny styl, wyjątkowa trwałość drewnianych mebli

Dębowa komoda witryna z czarnymi metalowymi nogami szufladami do salonu VITA

Charakterystycznym elementem naszych mebli drewnianych jest ich oryginalna, designerska forma. Czasem prostota tkwi w szczegółach. Nasze dębowe meble w stylu loft i nowoczesnym mimo, że są niepowtarzalne to często mają proste formy, a ich unikalność tkwi w małych szczegółach. To sprawia, że dębowe meble zwrócą na siebie uwagę. Faktura i usłojenie mebli z drewna dębowego są wyjątkowo ciepłe i przyjemne. Nie jest to jednolita faktura jak w przypadku forniru dębowego, który jest powtarzalny. Piękne i trwałe dębowe meble do salonu, które przyciągną wzrok, szybko staną się centralnym punktem przestrzeni. Bez wątpienia jest to doskonała inwestycja, która wytrzyma próbę czasu. Wiele osób jest przekonanych, że to właśnie drewno jest materiałem najbliższym człowiekowi – podobnie jak on żyje, oddycha i pracuje. Być może dlatego tak szybko przywiązujemy się do mebli drewnianych. Dzięki dębowym meblom ta relacja może być naprawdę długa i trwała.

Co najważniejsze, dąb przetrwał już wiele trendów wnętrzarskich, które bardzo szybko się zmieniały. W każdej z nich zajmował swoje miejsce. Niezależnie od tego, czy wnętrze urządzone było w jednej z wielu odmian stylu nowoczesnego. Czy nawet od loftowego do skandynawskiego i nowojorskiego. A nawet gdy we wnętrzu nieodmiennie dominowała w nim tradycja (np. wracający do łask styl prowansalski). Meble dębowe w stylu loft i nowoczesnym – każdy, kto choć raz miał do czynienia z takim meblem, zakocha się w nim na zawsze!

Meble z prawdziwego drewna dębowego

Wszystkie meble wykonane z prawdziwego drewna dębowego będą miały oryginalną i niepowtarzalną strukturę. Dlatego też dąb jako materiał naturalny posiada nieregularne słoje, sęki mniej lub bardziej widoczne. Wyróżniamy różne rodzaje usłojenia, m.in. usłojenie fladrowe, które posiada liczne zawiłe w formie oryginalne wzory słojów, liczne sęki, powikłane przebiegi włókien i słojów rocznych, które finalnie dają wrażenie obrazu kwiatów na drewnie. Innym przykładem jest wzór prostolinijny, który charakteryzuje się tym, że usłojenie danego drewna jest równomierne i harmonijne. Sęki są praktycznie nie widoczne, a pory są widoczne jako pasy różnej długości. Można tu łatwo dostrzec promienie drzewne, które odróżnia drewno dębowe od innych drzew liściastych. Natomiast słoje roczne są dość wyraźne i przebiegają normalnie w liniach.

Zalety sęków i naturalnych słoi w meblach dębowych

Słoje, sęki, bruzdy w drewnie są rzeczą nieodzowną. Niewątpliwie jedną z największych zalet są walory estetyczne mebli drewnianych posiadających sęki. Sęki często są ciemniejsze niż otaczające je drewno, kontrastują z nim, tworząc ciekawe wzory. Sęki drzewne są całkowicie naturalnym wskaźnikiem procesu wzrostu drewna. Ubytki w drewnie, sękach uzupełniane są specjalną masą szpachlową. Sęki w drewnie są ozdobą mebli z drewna, które dzięki nim zyskują na niepowtarzalności. Niepowtarzany rysunek dębu świadczy o jego autentyczności i w żadnym wypadku nie jest to wada, tylko niezaprzeczalna zaleta.

Komody drewniane z metalowymi nogami loftowy industrialny styl dębowe komody z szufladami na wymiar producent komów warszawa

Zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny rysunek drewna, bardzo często uważany jako wada, ubytek wybarwienia – błyszcze. Nic bardziej mylnego! Błyszcze są charakterystyczną i pożądaną cechą drewna dębowego. Błyszcz w drewnie to łatwe do zauważenia na przekroju drewna połyskujące smugi lub pasemka. Błyszcz to jedno z najszlachetniejszych usłojeń! Nie tylko doskonale odbija światło i sprawia, że w tym miejscu drewno staje się jeszcze twardsze, ale również jest odpowiednikiem ludzkich linii papilarnych, przez co gwarantuje indywidualność i niepowtarzalność materiału.

Różnorodność koloru drewna – dwa meble w stylu nowoczesnym wykończone tym samym olejem lub lakierem mogą się różnić się od siebie, gdyż są wykonywane z różnych kawałków naturalnego drewna. Jest również naturalną cechą drewna! Jeden z mebli dębowych będzie miał ciemniejsze a drugi lekko jaśniejsze drewno. W przypadku zastosowania koloru, jak np. lakier w kolorze mocca czy olej w kolorze terra, odcienie koloru w zależności od drewna również mogą się różnić. Jest to materiał naturalny, którego kolor nie będzie zawsze identyczny jak w przypadku płyty. Efekt finalny zależy od koloru usłojenia danego kawałka drewna. Są to zdecydowanie cechy wyróżniające naturalne lite drewno i pożądane przez kupujących! Nie można znaleźć dwóch identycznych kawałków drewna. Każde z nich jest inne, dlatego meble wykonane z drewna są niepowtarzalne i tak wyjątkowe.

Drewno oddycha i pracuje. W wyniku różnic w temperaturze i wilgotności powietrza naturalne drewno pracuje. W związku z tym mogą powstawać jego małe wypaczenia lub pęknięcia. Są one naturalną cechą drewna. W przypadku mebli wykończonych olejem, ich regularne impregnowanie ogranicza pracę drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *