Czy meble z drewna i metalu są modne?

Łącząc dwa zupełnie odmienne od siebie materiały zyskujemy meble w stylu industrialnym, rustykalnym, a przede wszystkim o niebanalnym charakterze. Ich cechą przewodnią jest na pewno oryginalna forma, która nie ulega szybkiemu przedawnieniu. Śmiało można powiedzieć, że meble tego rodzaju są ponadczasowym elementem wystroju wnętrz.

Przykłady mebli

Najczęstszymi meblami, jakie wykonuje się z połączenia drewna i metalu są łóżka, stoły czy komody. Powstaje wiele ich wariacji, ale motywem przewodnim zawsze jest metalowy stelaż czy nogi. Stoły znajdują swoje miejsce zarówno w kuchennych aneksach, jak i na tarasach. Odznaczają się wyjątkową trwałością oraz swoistą lekkością. Niewyczerpalna jest jednak ilość mebli, jakie mogą zyskać swój nowy i unikatowy wygląd, tylko jeśli dołączy się do nich jakiś metalowy element. Obecnie stawia się przy tym na bardzo lekkie konstrukcje metalowe, aby materiał ten nie zawładną estetyką mebla i nie stał się nazbyt dominującym szczegółem. Wciąż bowiem to drewno ma tu swą wartość pierwszorzędną.

Nieprzemijalna moda

Z perspektywy czasu wiemy, że meble z drewna i metalu nie dają się łatwo oprzeć przemijalności. Moda na ten wystrój wnętrz wciąż powraca i obecnie daje się to łatwo zauważyć. To dziś najnowocześniejszy trend, a meble z drewna i metalu zdobią zarówno mieszkania, domy, jak i lofty projektowane w industrialnym stylu. Nie są wykonywane na masową skalę, ponieważ większość mebli powstaje ręczne, stąd ich cenny charakter i niewątpliwa ponadczasowość.

Dodaj komentarz