Meble drewno lite

Blaty dębowe: Jak wykorzystać blaty lite w domu?

Blaty dębowe: Jak wykorzystać blaty lite w domu?

Blaty dębowe: Jak wykorzystać blaty lite klejone w domu?

Kiedy mówimy „blat”, mimowolnie nasuwa się dopełnienie „kuchenny”. A przecież blaty lite dębowe można wykorzystać na wiele innych sposobów! Gdzie mają równie dobre zastosowanie? I dlaczego warto inwestować w meble z drewna litego? Między innymi tego dowiecie się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Skoro spotykamy się w tym miejscu, pewnie jesteś na etapie tworzenia swojej przyjaznej, domowej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy urządzasz pierwsze „gniazdko”, czy remontujesz dobrze znaną Ci przestrzeń, szukasz sprytnych i jakościowych rozwiązań. W tej publikacji bierzemy „na warsztat” blaty dębowe. Do stołu czy gabinetu! Przecież możesz wykorzystać je nie tylko w kuchni. To również dobry pomysł na ciekawą aranżację choćby eleganckiego biura.

Nowoczesny stół do jadalni z blatu stworzonego „pod Twoje dyktando”? Może blat dębowy do łazienki? Granice wytycza jedynie Twoja wyobraźnia. Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? W takim razie poznaj bliżej możliwości, jakie dają blaty dębowe i zastosuj je w swoich czterech kątach!

Blaty dębowe do kuchni

Blaty dębowe do kuchni

Do tego, że kuchnia to tętniące serce każdego domu, przekonywać nikogo nie trzeba. Tu atmosfera jest gorąca, od śniadania do później nocy. A piątkowe spotkania ze znajomymi? Rozwijanie tematu chyba nie jest potrzebne. Z tej przyczyny, projektując przestrzeń kuchenną, nie warto szukać zbędnych oszczędności. Musi być klimatycznie, w „naszym stylu”, wygodnie i… jakościowo!

Warto pochylić się nad atutami, jakie serwują meble na wymiar. Online możemy sprawdzić oferty poszczególnych producentów i zasięgnąć fachowej opinii. Później blaty dębowe na wymiar (lub z drewna innego typu) są dostosowywane do prywatnych preferencji. Co to oznacza w praktyce?

Blaty dębowe lite z RaWood – krótka historia długiego i satysfakcjonującego użytkowania

W RaWood blaty dębowe wykonywane są tylko z wyselekcjonowanego drewna w klasie AB, klejonego z lameli o długości blatu. Możemy zastosować je również w przestrzeni jadalni lub miejscu w kuchni wytyczonym do spożywania posiłków. Będą tworzyć piękną całość z solidnym blatem kuchennym lub stanowić jego zgrabne przedłużenie

Marzy Ci się rozkładany stół na 12 osób? Mamy na to sprawdzone rozwiązanie! Blat dębowy do stołu z dostawkami tworzony jest w ten sam sposób. Z precyzją, wyczuciem i sercem. Blat z dostawkami wykonywane są z jednego dużego blatu, co pozwala zachować ciągłość słojów przez cały blat dębowy z litego drewna. Naturalne piękno pozostaje nienaruszone!

Lamele, czyli elementy drewna do klejenia, mają szerokość od 7 do 12 cm. Klejenie odbywa się w prasie. Po sklejeniu, blaty dębowe na stół przechodzą obróbkę maszynową i ręczną, tak by uzyskać jak najwyższej jakości gładką powierzchnię. Ostatnim etapem jest lakierowanie bądź olejowanie blatów, zgodnie z wyborem, którego dokonuje Klient.

Dobrze wiedzieć…

Przy wyborze rodzaju malowania proponujemy zapoznać się z instrukcją właściwej konserwacji i czyszczenia mebli drewnianych. Nasz wybór determinuje dalszą pielęgnację, a w jej konsekwencji satysfakcjonujące użytkowanie, przez lata. Blaty dębowe do kuchni cenione są za niebywałą trwałość na urazy mechaniczne i wszelkie odkształcenia. Właściwie zaimpregnowane są dodatkowo odporne na wilgoć. Możemy być pewni, że stworzona z ich wykorzystaniem kuchnia przetrwa próbę czasu. Zarówno, jeśli chodzi o nieustannie zmieniające się trendy aranżacyjne, jak i intensywność wykorzystywania. W końcu kuchnia stawia wysoko poprzeczkę!

Blaty dębowe do stołów

Czyli elegancka jadalnia, jak marzenie! Kto z nas nie wyobraził sobie od razu przytulnej przestrzeni, w której chce się debatować do późnych godzin nocnych? Przy smacznych posiłkach i równie wykwintnych trunkach? A bardziej odświętne chwile? W te wytyczne idealnie wpisuje się blat dębowy. Cena to rzecz drugorzędna. Za jakość i komfort warto dopłacić.

Blaty dębowe do stołów

Największą przewagą mebli z litego drewna na wymiar jest możliwość ich perfekcyjnego wpisania w oczekiwania. Nie tylko w kwestii naszej estetyki, ale także specyfiki przestrzeni. Właściwy rozmiar blatu, jego kolor, forma wykończenia, odcień – wszystko pozostaje w naszej gestii. Mało tego – możemy także zdecydować się na mniej lub bardziej wyszukane nóżki do stołu. Solidne i proste lub lekkie i bardziej ozdobne. W zależności od tego, w jakim stylu chcemy urządzać dom. Lub jaki charakter prezentują pozostałe elementy wyposażenia. W wariancie indywidualnego projektowania mebli z litego drewna dowolność jest prawdziwym asem w rękawie. To jednak nie wszystko…

Blat dębowy – biurko do gabinetu dopasowane do pozostałych mebli

W RaWood nie chcemy, by wybory naszych klientów determinowane były ograniczeniami aranżacyjnymi. Proponujemy meble na wymiar, które wpisują się w indywidualną estetykę, ale także pozostałe meble, stanowiące „dom”. Przez duże „D”. Proponujemy blaty z litego drewna, które można wykorzystać w różnych przestrzeniach i elastycznie łączyć ze sobą, uzyskując spójność wystroju.

Zaczynaliśmy od blatów kuchennych i tych tworzących stoły do jadalni. Teraz płynnie przechodzimy do gabinetu. Biurka z drewna litego wpiszemy w koncepcję całego mieszkania. Wyjątkowo trwałe i solidne biurka dębowe możemy stworzyć na bazie Twojego projektu. To znaczy, że Ty określasz preferencje wobec samego blatu (rozmiar, kolor, wykończenie), a my tworzymy go pod Twoje zamówienie. Z pełnym za-angażowaniem.

Raz-dwa… I mamy gotowy blat dębowy. Biuro potrzebuje jeszcze dobrych nóżek…

I w tym wypadku pozostawiamy pełną dowolność. Możesz zdecydować się położyć go po prostu na „koziołkach” lub pozostawić szczegółowy opis swoich pragnień i pozwolić nam go urzeczywistnić. Tu warto nadmienić, że stoły z funkcją rozkładania tworzony jest „od A do Z” przez nas. Takie złożenie gwarantuje perfekcyjne zgranie i satysfakcjonujące użytkowanie.

Blat dębowy do łazienki – odporny na czas i… wilgoć

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się aranżacje hołdujące naturze. Dlatego sporym zainteresowaniem cieszy się drewno, również w nowoczesnych projektach łazienki. Czy decydując się na blat dębowy do łazienki, musimy obawiać się jego szybkiego zniszczenia w kontakcie z wodą? Odpowiadamy szybko i krótko: NIE.

Wystarczy tylko zadbać o właściwą impregnację i będziemy mogli cieszyć się jego niezmienną jakością przez lata. Bez straty na komforcie użytkowania. Co musimy robić, stosując blaty dębowe do łazienki?

  • Systematycznie czyścić meble z kurzu i nie doprowadzać do ich nadmiernego zabrudzenia.
  • Wycierać je do sucha, przy użyciu delikatnie zwilżonej i miękkiej szmatki.
  • Stosować jedynie preparaty do mebli z drewna litego o powłoce lakierowanej, bez zawartości alkoholu oraz pochodnych silikonu.
  • Stosować jedynie preparaty i materiały, które nie doprowadzą do naruszenia struktury mebli z drewna litego.
  • Zachować minimum metr odległości od źródeł ciepła.
  • Nie stawiać bardzo ciepłych i bardzo zimnych przedmiotów bezpośrednio na blat.
  • Chronić meble przed wilgocią. Po każdym kontakcie z wodą wytrzeć je do sucha.

Warto wiedzieć…

Blat do łazienki zamawiany w RaWood zabezpieczany jest dodatkową warstwą izolatanu chroniącą drewno przed wilgocią.

Blaty łazienkowy z litego drewna do samodzielnego wykończenia oferuje także między innymi Castorama. Sprawdzą się one w łazience stworzonej w stylu minimalistycznym, loftowym i skandynawskim.